Atrol

Obchodní značkaZERO Atrol
MateriálVysoce kvalitní bílý a barevný lak na bázi syntetické pryskyřice.
PoužitíJako „jednohrncový“ bílý nebo barevný lak pro použití v exteriéru i interiéru, na nátěry jehličnatého a listnatého dřeva, např. dveří, oken a dřevěných částí.
OdstínBílý a tónování systémem ZERO MIX v prodejních centrech ZERO.
Stupeň leskuHedvábný lesk
PojivoAlkydová pryskyřice
Specifická hmotnostCca. 1,3 +/- 0,1
VlastnostiVysoce paropropustný, dobře odolný povětrnostním vlivům, lehce zpracovatelný a dobře vyplňující, s ideálním rozlivem, „jednohrncový systém“.
Vhodné tónovací pastyTónování míchacím systémem ZERO MIX v prodejních centrech ZERO.
Doba schnutíPo cca. 6 – 7 hod. zaschlý proti prachu, dálezpracovatelný po plném vyschnutí cca. 24 hod. (při + 20 °C a 65 % rel. vlhkosti vzduchu).
Technika nanášeníŠtětcem, válečkem, nástřikem
Teplota při zpracováníMin. + 5 °C vzduch a podklad
SpotřebaCca. 100 – 120 ml/m2 na jeden nátěr
SkladováníV chladu a suchu. Snadno zápalný!
Čištění nářadíOkamžitě po použití s terpentýnem
Příprava podkladuPodklad musí být suchý, čistý a nosný. Nenosné staré nátěry musí být bezezbytku odstraněny. Intaktní staré nátěry odstranit louhováním, nebo přebrousit do matu. Staré poškozené dřevo vyměnit. Nové jehličnaté dřevo a venkovní dřevostavby z nového dřeva impregnovat s ZERO Imprägnier - Lasur HS s posudkem RAL. Suky a smolné kanálky odstranit a izolovat. Oleje a pryskyřici obsahující dřevo omýt s pomocí nitro ředidla. Vady na povrchu v případě potřeby přetmelit syntetickým tmelem (v interiéru). V exteriéru použít tmel pro venkovní použití a přetmelit pouze drobná místní poškození.
EU – mezní hodnoty pro obsah VOCKategorie: dLb-300 g/l (2007) tento produkt obsahuje ≤ 300 g/l VOC.
Tabulka nástřiku
 Velikost tryskyÚhel stříkáníTlak/barŘeděníViskozita*Křížových nástřiků
palcemm
Airles + Aircoat:0,009-0,0110,23-0,2840-80°Cca. 160Cca. 5%Cca. 80-90 s1
* měřeno výtokovým pohárkem dle DIN 53211 s 4 mm trubici při teplotě 20 °C. Naměřené výsledky slouží pouze jako vodítko. Směrodatné je nařízení dle DIN-s.
PoznámkaPředchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...