Aqua Isogrund

Obchodní značkaZERO Aqua Isogrund
MateriálPolomatá, vodou ředitelná nátěrová hmota s inhibitory koroze pro základní nátěry a zprostředkování přilnavosti následných nátěrů. Vhodná na železo, ocel, neželezné kovy, dřevo, plasty a nátěry dřeva s účinnou izolací proti prostupu obsažených látek.
PoužitíPro vnější i vnitřní použití jako univerzální základní nátěr.
OdstínBílý 121, šedý 124, červenohnědý 122 (viz. odpovídající vzorník)
Stupeň leskuPolomat
PojivoAkrylátová disperze
PigmentyS inhibitory koroze, anorganické pigmenty a plniče.
Specifická hmotnostCca. 1,3 +/- 0,1 g/cm³
VlastnostiBez zápachu, šetrná k životnímu prostředí, neslepující se, s vynikající přilnavostí na většinu podkladů, zamezuje prostupu látek obsažených ve dřevě.
TónováníMísitelné pouze odstíny mezi sebou nebo v míchacích centrech ZERO.
Doba schnutíPři 23° C teploty vzduchu a podkladu a cca. 50% rel. vlhkosti vzduchu: Po cca. 2 – 3 hod. suchá na povrchu.
Vyšší vlhkost vzduchu nebo nižší teplota zpomaluje schnutí.
ŘeděníVodou. Připraveno k nanášení.
Technika nanášeníNátěrem, válečkováním, nástřikem.
Teplota při zpracováníMin. + 8 °C vzduch a podklad.
SpotřebaCca. 100 – 120 ml/m2, pro přesnější určení spotřeby doporučujeme u velkých ploch provést zkušební nátěr.
SkladováníV chladu, chránit před mrazem.
Čištění nářadíOkamžitě po použití s vodou a mýdlem.
Příprava podkladuPodklad musí být pevný, čistý a nosný. Staré odlupující se nátěry musí být bezezbytku odstraněny. Staré intaktní nátěry přebrousit do matu. Špínu, mastnotu a brusný prach bezezbytku odstranit. Pozinkované plochy odmastit a očistit. Hliník odmastit pomocí nitroředidla. Železo dobře zbavit rzi. Při aplikaci na práškové barvy je třeba provést zkušební nátěr a ověřit přilnavost.
Skladba nátěruDobře odrezované a očištěné plochy natřít 1 – 2x s ZERO Aqua Isogrund. Dbejte na dobré proschnutí nátěru. Nízká teplota a vysoká rel. vlhkost vzduchu může schnutí prodloužit. Dále lze upravovat např. pomocí vrchních vodou ředitelných materiálů ZERO (Aqua PUR, Aqua Lack pod.)
EU – mezní hodnoty pro obsah VOCKategorie: iWb-140 g/l (2010) tento produkt obsahuje ≤ 55 g/l VOC.
Tabulka nástřiku
 Velikost tryskyÚhel stříkání Tlak/barŘeděníViskozita*Křížových nástřiků
palcemm
Airles + Aircoat:0,011-0,0150,28-0,3840-60°Cca. 150neředěný
* měřeno výtokovým pohárkem dle DIN 53211 s 4 mm trubici při teplotě 20 °C. Naměřené výsledky slouží pouze jako vodítko. Směrodatné je nařízení dle DIN-s.
PoznámkaNepoužívejte tam kde dochází ke kontaktu nátěru s plasty obsahujícími změkčovadla, jako jsou např. těsnící profily oken. Na druhy dřeva s vysokým obsahem odbarvovacích látek (především z listnatých dřevin), je zapotřebí dvojitý základní nátěr. Je požadována doba schnutí minimálně 12 hodin. Proveďte zkušební nátěr. Předchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy, na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...