Silikat Streichputz

Obchodní značkaZERO Silikat Streichputz
MateriálMinerální plnící nátěrová hmota na silikátové bázi.
PoužitíPro vnější a vnitřní nátěry na všechny minerální podklady.
OdstínBílý. Lze tónovat do 2% tónovacími pastami pro silikátové nátěrové hmoty, nebo míchacím systémem ZERO MIX v prodejních centrech ZERO.
Stupeň leskuMat
PojivoVodní sklo s organickými přísadami
Specifická hmotnostCca. 1,6 +/- 0,2 g/cm³
VlastnostiOdolná povětrnostním vlivům, paropropustná, nepromokavá, dobře kryjící, lehce zpracovatelná, nevykazující pnutí. Vhodná jako přednátěr pro všechny silikátové a minerální omítky. Okolní povrchy při nátěru dobře zakryjte neboť má naleptávající účinek především na sklo, keramiku a dlažbu.
Doba schnutíPři 23° C teploty vzduchu a podkladu a cca. 50% rel. vlhkosti vzduchu: Po cca. 2 – 4 hod. suchá na povrchu.
Po 12 hod. dále přetiratelná.
Vyšší vlhkost vzduchu nebo nižší teplota zpomaluje schnutí.
ŘeděníVodou. Připraveno k nanášení!
Technika nanášeníNátěrem, válečkováním.
Teplota při zpracováníMin. + 8 °C vzduch a podklad.
VydatnostCca. 250 – 300 g/m2 na jeden nátěr.
SkladováníV chladu, chránit před mrazem.
Čištění nářadíOkamžitě po použití vodou.
Příprava podkladuPodklad musí být suchý, čistý, nosný a minerální. Nové omítky je třeba nechat dle počasí dostatečně vyzrát 2 – 4 týdny z důvodu dobrého propojení.
Skladba nátěruSlabě savé podklady napustit s ZERO Silikat Konzentrat 1:1 s ZERO Silikat Streichputz a dále přetřít neředěným ZERO Silikat Streichputz. Silně savé podklady je třeba napustit s ZERO Silikat Konzentrat ředěným 1:1 s vodou.
Jako konečné povrstvení lze použít např. ZERO Silikat Dekorputz, ZERO Silikat KC Putz, nebo ZERO minerální nátěrové hmoty.
PoznámkaPředchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...