Silikat Kontakt

Obchodní značkaZERO Silikat Kontakt
MateriálMinerální nátěrová hmota pro základní nátěry.
PoužitíPro vnější a vnitřní nátěry na původní neminerální podklady. Jako spojovací můstek k následným nátěrům na minerální bázi. Pro remineralizaci podkladů na jiné než minerální bázi, renovaci poškozených minerálních podkladů a vytvoření základní kotevní vrstvy pro následné minerální povrstvení.
OdstínBílý a tónování systémem ZERO Mix v prodejních centrech ZERO.
Stupeň leskuMat
PojivoVodní sklo s organickými přísadami
Specifická hmotnostCca. 1,6 +/- 0,2 g/cm³
VlastnostiOdolná povětrnostním vlivům, paropropustná (sd = 0,02 m), vyplňující mikrotrhlinky, egalizující, nepropustná dešti, velmi pevně přilnavá k neminerálním podkladům.
Doba schnutíPři 23° C teploty vzduchu a podkladu a cca. 50% rel. vlhkosti vzduchu: Po cca. 4 - 6 hod. suché na povrchu.
Po 1 dni dále přetiratelné a po 6 dnech dále mechanicky zatížitelné.
Celková vyzrálost po cca. 28 dnech. Vyšší vlhkost vzduchu nebo nižší teplota zpomaluje schnutí.
ŘeděníNa nesoudržné lehce pískující podklady ředit s ZERO Silikat Konzentrat. Jako kontaktní nátěr na nesilikátové nátěrové hmoty, ředit s ZERO Select Grundierkonzentrat S, nebo ZERO Konzentrat F až 1:3.
Technika nanášeníNátěrem, válečkováním. Sousední minerální plochy je třeba velmi dobře oddělit a zakrýt!
Teplota při zpracováníMin. + 8 °C vzduch a podklad.
SpotřebaCca. 300 – 400 g/m2 na jeden nátěr.
SkladováníV chladu, chránit před mrazem.
Čištění nářadíOkamžitě po použití vodou a mýdlem.
Příprava podkladuPodklad musí být suchý, čistý, nosný. Staré nenosné nátěry bezezbytku odstranit. Mech a houby natřít s ZERO Fungi Ex a na druhý den omýt tlakovou párou. Nové omítky fluátovat a následně omýt.
Skladba nátěruZERO Silikat Kontakt musí být vždy následně opatřen min. dvěma dalšími vhodnými nátěry na minerální bázi (např. ZERO Silikat Fassadenfabe atd.), nebo obdobnými minerálními hmotami ZERO (např. ZERO DecoStyle Beton apod.).
EU – mezní hodnoty pro obsah VOCKategorie: hWb-30 g/l (2010) tento produkt obsahuje ≤ 1 g/l VOC.
PoznámkaVyvarujte se styku materiálu s pokožkou. Předchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy, na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...