Deco Style Travertin

Obchodní značkaZERO Deco Style Travertin
MateriálDekorativní hmota k tvorbě autentického vzhledu travertinu.
PoužitíK dekorativní úpravě všech nosných vhodných podkladů v interiéru.
OdstínPřírodní bílá a 3 další tovární odstíny lze získat pomocí ZERO Deco Style Travertin Lasur, nebo odstín dle vlastního výběru mícháním v prodejních centrech na míchacím zařízení ZERO MiX.
Stupeň leskuMat
PojivoVodní sklo s organickými přísadami
Specifická hmotnostCca. 1,8 +/- 0,2 kg
VlastnostiS vysokou odolností proti nárazu a poškrábání; vysoce paropropustná; bez zápachu; vytvářející příjemné klima; šetrná k životnímu prostředí; dlouho zpracovatelná i na velkých plochách; v kombinaci s ZERO ArtDesign Finish umožňuje i extrémní odolnost a snadné čistění při údržbě např. v kuchyni a to při zachování minerální optiky! Vysoce paropropustná, třída V1 (dle EN 1062-1).
Doba schnutíPři 23° C teploty vzduchu a podkladu a cca. 50% rel. vlhkosti vzduchu pokud nebude použit prostředek ZERO DecoStyle Fixativ, který prodlužuje schnutí až na několik hodin: Po cca. 30 min. suchý na povrchu. Po 4 - 6 hod. pevná a po 6 dnech mechanicky odolná. Celková vyzrálost po cca. 28 dnech. Vyšší vlhkost vzduchu nebo nižší teplota zpomaluje schnutí.
ŘeděníVodou. Neředit. Materiál je připraven k nanášení.
Technika nanášeníPomocí nerezového hladítka s oblými rohy nanést a uhladit. Dále lze upravovat pomocí dalších dekoračních nástrojů jako hladítka s „trávou“ a rýsovacích hřebů.
Teplota při zpracováníMin. + 8 °C vzduch a podklad
SpotřebaCca. 2 – 2,5 kg/m2 podle způsobu nanášení a typu dekorace. Pro určení konkrétní spotřeby se doporučuje provést zkušební nanesení.
SkladováníV chladu, chránit před mrazem.
Čištění nářadíOkamžitě po použití vodou a mýdlem.
Příprava podkladuPodklad musí být suchý, čistý a nosný. Staré odlupující se nátěry musí být bezezbytku odstraněny. Nosné plochy vystěrkovat do třídy kvality Q2. Podklad opatřit nátěrem pomocí základu ZERO Silikat Kontakt.
ZpracováníMateriál lze nanášet více způsoby. Záleží na zkušenostech řemeslníka.

První variantou je na vhodně připravený podklad nanést dostatečné množství ZERO Deco Style Travertin pro vytvoření řemeslníkem požadovaného dekoru (méně hlubší vzor). Lehce uhladit a do ní vtlačovat hladítko s „trávou“, které je určeno pro vytváření travertinového dekoru. Pomocí tohoto hladítka vytvořit na celé ploše typický efekt dutin v travertinu. Po zavadnutí na dotek ještě dekorovaný povrch lehce uhladit pomocí nerezového hladítka (tak aby nedošlo k vyplnění prohlubní vzoru) se současným nástřikem ZERO Deco Style Fixativ, čímž dojde ke zdůraznění hloubky vzoru.
Druhou variantou, kterou lze využít při menší zkušenosti s aplikacemi dekoračních hmot je na připravenou plochu 1x kompletně natáhnout s ZERO Deco Style Travertin (více hlubší vzor). Po zaschnutí plochy nanést ještě jednou vrstvu materiálu, lehce uhladit a do ní vtlačovat hladítko s „trávou“, které je určeno pro vytváření travertinového dekoru. Pomocí tohoto hladítka vytvořit na celé ploše typický efekt dutin v travertinu. Po zavadnutí na dotek ještě dekorovaný povrch lehce uhladit pomocí nerezového hladítka (tak aby nedošlo k vyplnění prohlubní vzoru) se současným nástřikem ZERO Deco Style Fixativ, čímž dojde ke zdůraznění hloubky vzoru.

Po zavadnutí materiálu lze ještě před dokonalým vytvrdnutím plochu upravit např. suchým rýhováním pomocí rýsovadla a vytvořit tak např. jednotlivé bloky travertinu.
A jako konečná varianta pokud nemá být ZERO Deco Style Travertin ponechán v standardním přírodním bílém odstínu se provede na vyschlý podklad aplikace ZERO Deco Style Travertin Lasur ve vybraném odstínu 1 nebo 2x dle požadovaného efektu. Nátěr je nejlépe provádět štětcem a následným stíráním pomocí houby.
EU – mezní hodnoty pro obsah VOCKategorie: LWb-200 g/l (2010) tento produkt obsahuje ≤ 1 g/l VOC.
PoznámkaSklo, dlažbu a veškeré plochy na minerální bázi velmi dobře zakrýt, neboť při potřísnění může dojít k trvalému poškození povrchu! Předchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy, na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...