DecoStyle Beton

Obchodní značkaZERO Deco Style Beton
MateriálDekorativní hmota k tvorbě autentického betonového vzhledu.
PoužitíK dekorativní úpravě všech nosných vhodných podkladů v interiéru.
OdstínVe 3 základních odstínech betonu cca. C049, D051, C052 dle vzorkovnice ZERO Fassaden-Collection a dále v odstínech dle přání tónování na míchacích zařízeních ZERO MiX .
Stupeň leskuMatný až hedvábně matný, podle stylu aplikační techniky.
PojivoVodní sklo s organickými přísadami
Specifická hmotnostCca. 1,8 +/- 0,2 kg g/cm³
VlastnostiS vysokou odolností proti nárazu a poškrábání; vysoce paropropustná; bez zápachu; vytvářející příjemné klima; šetrná k životnímu prostředí; dlouho zpracovatelná i na velkých plochách; v kombinaci s ZERO ArtDesign Finish umožňuje i extrémní odolnost a snadné čistění při údržbě např. v kuchyni a to při zachování minerální optiky! Vysoce paropropustná, třída V1 (dle EN 1062-1).
Doba schnutíPři 23° C teploty vzduchu a podkladu a cca. 50% rel. vlhkosti vzduchu pokud nebude použit prostředek ZERO DecoStyle Fixativ, který prodlužuje schnutí až na několik hodin: Po cca. 30 min. suchý na povrchu.
Po 4 - 6 hod. pevná a po 6 dnech mechanicky odolná.
Celková vyzrálost po cca. 28 dnech. Vyšší vlhkost vzduchu nebo nižší teplota zpomaluje schnutí.
ŘeděníVodou. Neředit. Materiál je připraven k nanášení.
Technika nanášeníPomocí nerezového hladítka s oblými rohy nanést a uhladit. Dále lze upravovat pomocí dalších dekoračních nástrojů jako např. fládrovací gumy, hřeby apod..
Teplota při zpracováníMin. + 8 °C vzduch a podklad
SpotřebaCca. 1 – 2,5 kg/m² podle způsobu nanášení, typu dekorace a vrstvení. Pro určení konkrétní spotřeby se doporučuje provést zkušební nanesení.
SkladováníV chladu, chránit před mrazem.
Čištění nářadíOkamžitě po použití vodou a mýdlem.
Příprava podkladuPodklad musí být suchý, čistý a nosný. Staré odlupující se nátěry musí být bezezbytku odstraněny. Nosné plochy vystěrkovat do třídy kvality Q2. Podklad opatřit nátěrem pomocí základu ZERO Silikat Kontakt nebo jiným vhodným základním nátěrem ZERO doporučeným technikem (závisí na druhu a stavu podkladu).
Skladba nátěruMateriál lze nanášet více způsoby. Záleží na zkušenostech řemeslníka.

Vzhled pohledového betonu:
První variantou je na vhodně připravený podklad nanést dostatečné množství ZERO Deco Style Beton pro vytvoření řemeslníkem požadovaného dekoru. Materiál uhladit tak aby plocha napodobila hladký pohledový beton. Před uhlazením je možné do betonu ještě lehce v některých místech vtlačit jemně hladítko a tak získat jistou nepravidelnost litého pohledového betonu. K dokonalému efektu lze ještě vtlačením různých předmětů do vlhkého podkladu např. napodobit uchycení bednění apod. Taktéž lze pomocí místních vetknutí silného hřebíku jednotlivé „bublinky“ v litém betonu. Pro vytvoření dokonalé představy pohledového betonu se po zavadnutí na dotek nanáší rozstřikovačem (součást balení) ZERO Deco Style Fixativ, který plochu nejenom zafixuje, ale dodá jí, pomocí přehlazování nerezovým hladítkem po nastříkané ploše, nejednotný vyhlazený autentický střídavý světle tmavý vzhled betonu.
Druhou variantou, kterou lze využít při menší zkušenosti s aplikacemi dekoračních hmot je na připravenou plochu 1x kompletně natáhnout s ZERO Deco Style Beton ve vybraném odstínu. Po zaschnutí plochy nanést ještě jednou vrstvu materiálu a uhladit ji tak aby plocha napodobila hladký pohledový beton. Před uhlazením je možné do betonu ještě lehce v některých místech vtlačit jemně hladítko a tak získat jistou nepravidelnost litého pohledového betonu. Pro vytvoření dokonalé představy pohledového betonu se po zavadnutí na dotek nanáší rozstřikovačem (součást balení) ZERO Deco Style Fixativ, který plochu nejenom zafixuje, ale dodá jí, pomocí přehlazování nerezovým hladítkem po nastříkané ploše, nejednotný vyhlazený autentický střídavý světle tmavý vzhled betonu.

Vzhled šalovaného betonu:
Na připravenou plochu 1x kompletně natáhnout s ZERO Deco Style Beton ve vybraném odstínu. Po zaschnutí plochy nanést ještě jednou vrstvu materiálu a do této vrstvy za mokra vtlačit a táhnout gumové fládrovací hladítko a tím vytvořit jednotlivá prkna bednění. Celý povrch pak po zavadnutí podkladu na dotek ještě místně nastříkat pomocí ZERO Deco Style Fixativ a vytvořit tak autentický světle tmavý vzhled betonu.

Po zavadnutí materiálu lze ještě před dokonalým vytvrdnutím plochu upravit např. suchým rýhováním pomocí rýsovadla a vytvořit tak např. jednotlivá bednění.
EU – mezní hodnoty pro obsah VOCKategorie: LWb-200 g/l (2010) tento produkt obsahuje ≤ 1 g/l VOC.
PoznámkaSklo, dlažbu a veškeré plochy na minerální bázi velmi dobře zakrýt, neboť při potřísnění může dojít k trvalému poškození povrchu!
Předchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy, na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...