MagicTouch MAT

Dokumentace

Fotogalerie

zvětšit obrázek: MagicTouch MAT
Obchodní značkaZERO MagicTouch MAT
MateriálVysoce odolná interiérová a fasádní exklusivní dekorativní špachtlovací hmota s hluboce matným efektem. Ideální pro matné dekorační techniky v libovolných odstínech a variantách včetně autentického vzhledu betonu, benátského štuku, kamene, plechu apod..
(INSPIRACI NALEZNETE VE FOTOGALERII POD TÍMTO TECHNICKÝM LISTEM nebo na Instagramovém či Facebookovém profilu ZERO BARVY)
PoužitíPro použití v interiéru a na fasádě. K dekorativním úpravám ploch s vhodným podkladem nebo s původními disperzními nátěry.
V interiéru: např. exkluzivní dekorace v obytných prostorách, stěny v koupelnách a wellness; stěny za kuchyňskými linkami; mechanicky namáhané stěny na chodbách; ostění krbů; odolné exklusivní stěny v obchodech a prodejních centrech; úpravy výstavních expozic apod.
Na fasádě: k celoplošným designovým úpravám stěn domů; dekoracím špalet; náhrada barevných mozaik na soklech domů.
OdstínTónování tónovacím systémem ZERO MiX v libovolných odstínech
Stupeň leskuHluboký mat
Pojivo100% čistý akrylát s přísadami
Specifická hmotnostCca. 1,8 +/- 0,2 g/cm3
VlastnostiVysoce otěruvzdorná a omyvatelná, vodoodpudivá, bez zápachu, šetrná k životnímu prostředí, paropropustná, odolná profesionálním čistícím a desinfekčním prostředkům, bez obsahu změkčovadel, lehce vyplňující, vysoce odolná povětrnostním vlivům.
Doba schnutíPodle savosti podkladu a síly nanesené vrstvy. Při 23° C teploty vzduchu a podkladu a cca. 50% rel. vlhkosti vzduchu: Po cca. 4 - 6 hod. suchý na povrchu. Po 6 hod. mechanicky odolný. Celková vyzrálost po cca. 28 dnech. Vyšší vlhkost vzduchu nebo nižší teplota zpomaluje schnutí.
ŘeděníVodou (V žádném případě neředit, připraveno k nanášení. Při naředění dojde ke změně odstínu a zničení charakteristických vlastností materiálu včetně odolnosti).
Technika nanášeníDle vybrané techniky. Nanášení dle vybrané techniky polykarbonátovým hladítkem nebo pro kresbu pomocí nerezového hladítka.
Teplota při zpracováníMin. + 8 °C vzduch a podklad
VydatnostZáleží na stavu podkladu, vytvářeném efektu, stylu zpracování. V případě hladkého efektu cca. 3 m2/kg (hladký efekt). Pro bližší určení se pro velké objekty doporučuje provést zkoušku spotřeby.
SkladováníV chladu, chránit před mrazem. Načatá balení dobře uzavřít.
Čištění nářadíOkamžitě po použití vodou a mýdlem
DoporučeníÚdržba a čištění: ZERO MagicTouch MAT lze velmi snadno udržovat pomocí běžných neagresivních a neabrazivních domácích čistících prostředků a vody. K čištění používat jemný hadřík či houbu. Povrch po očištění otřít či opláchnout čistou vodou.
Příprava podkladuPodklad musí být suchý, čistý a nosný bez uvolňujících se částic. Podklady připravit jako pro funkční nátěr disperzními barvami.

Bílá:
Základní nátěr fasáda: Haftgrund WP bílý
Základní nátěr interiér: Haftgrund WP bílý
Sprchový a vanový kout: Aqua Isogrund bílý

Světlé odstíny:
Základní nátěr fasáda: Haftgrund WP v odstínu
Základní nátěr interiér: Haftgrund WP v odstínu (možno aplikovat i na původní nosné disperzní nátěry)
Sprchový a vanový kout: Aqua Isogrund v odstínu

Tmavé odstíny:
Základní nátěr fasáda: Haftgrund WP + RenoTop v odstínu
Základní nátěr interiér: Haftgrund WP + Team 100 v odstínu
Sprchový a vanový kout: Aqua Isogrund v odstínu

Při aplikaci na nesavé podklady jako např. umakartová jádra apod. se doporučuje podklad odmastit a lehce přebrousit do matu a po důkladném očištění od prachu nanést základní kotevní nátěr s ZERO Aqua Isogrund nebo ZERO Allgrund (dle potřeby zakotvení podkladu).
Při použití uvnitř sprchových či vanových koutů se doporučuje na provedený vyzrálý hydroizolační nátěr či stěrku (na disperzní bázi!) provést základní nátěr s ZERO Aqua Isogrund a po jeho vyzrání nanášet ZERO MagicTouch MAT.
Pro doporučení na konkrétní podklady a situace můžete využít poradenské linky ZERO +420 720 943 737.
ZpracováníChcete-li mít vaši realizaci opravdu precizní a odborně provedenou, neváhejte se obrátit na ZERO hotline tel.: 720943737. Rádi vám předáme kontakt na autorizovaného ověřeného odborného aplikátora ZERO pro váš region.
Vyhnete se tak neodborně provedeným technickým postupům, jenž vám znemožní spokojené užívání aplikovaných materiálů.
Autorizovaní ověření aplikátoři materiálů ZERO mají dlouhodobé praktické zkušenosti, jsou garanty za svou provedenou práci, prochází pravidelnou kontrolou techniky ZERO přímo v terénu a neustále doplňují své znalosti technickými školeními. Můžete se tak spolehnout na technicky správně odvedenou práci, pečlivé provedení detailů a poradenství s výběrem přímo u vás, jenž zahrnuje nepřebernou mobilní škálu dekorů a odstínů, které vytvářejí. Taktéž jsou připraveni zhotovit vzorky v jedinečných dekorech a odstínech pouze na vaše přání.
EU – mezní hodnoty pro obsah VOCKategorie: iWb-200 g/l (2010) tento produkt obsahuje ≤ 30 g/l VOC.
PoznámkaPředchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy, na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...