Silikat Dekorputz

Obchodní značkaZERO Silikat Dekorputz
MateriálRýhovaná dekorativní silikátová omítka připravená k okamžitému použití.
PoužitíPro vnitřní a vnější dekorativní úpravy povrchů např. zdiva, fasád, zateplovacích systémů apod.
OdstínBílý a tónování systémem ZERO MIX v prodejních centrech ZERO.
Stupeň leskuMat
PojivoVodní sklo a speciální stabilizátory na organické bázi.
Zrnitost3 mm
VlastnostiDobře odolná povětrnostním vlivům a dešti, snadno zpracovatelná, paropropustná, dobře přilnavá, a homogenně se propojující se všemi minerálními podklady díky prokřemenění.
Doba schnutíCca. 24 hod. (závisí na teplotě a vlhkosti vzduchu). Dále upravovat nátěrem je možné po cca. 6 – 8 dnech. Nižší teplota a vyšší vlhkost vzduchu prodlužuje schnutí.
ŘeděníVodou
Technika nanášeníNatahování nerezovým hladítkem (nanést na sílu zrna). Tvorba rýhování pomocí plastového hladítka.
Teplota při zpracováníMin. + 8 °C vzduch a podklad.
SpotřebaCca. 3,5 – 3,7 kg/m2
SkladováníV chladu, chránit před mrazem.
Čištění nářadíOkamžitě po použití vodou.
Příprava podkladuPodklad musí být suchý, čistý, nosný a minerální. Základní nátěr provádět pomocí ZERO Silikat Streichputz.
Upozornění: Na silné slunce a vítr reagují silikátové omítky obzvláště citlivě. Pokud je třeba zhotovit velké plochy musí být zajištěno dostatečné množství pracovníků. Silné odstíny jsou náchylné za chladného počasí a vysoké vlhkosti vzduchu tvořit mapy (skvrny). V tomto případě je třeba počítat s konečným egalizačním nátěrem. Aby byla dodržena návaznost odstínu i při natónování do jiných šarží, doporučuje se všechna balení smíchat. Cihly, sklo a keramiku dobře zakryjte.
Skladba nátěruJako konečnou vrstvu na připravený podklad nanést ZERO Silikat Dekorputz a upravit pomocí plastového hladítka.
Údaje dle DIN EN 1062-1SSíla suchého filmu > 400 µm E5
Max. velikost zrna: velmi velké > 1500 µ S4
Sd hodnota - vysoká V1
W hodnota – střední < 0,5 W3
PoznámkaPředchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...