Faserhaftspachtel

Obchodní značkaZERO Faserhaftspachtel
MateriálŠpachtlovací a vyrovnávací hmota v práškové formě zesílená vlákny.
Produkt pro SDK dle DIN EN 13963 a DIN EN 13279.
PoužitíPro vnitřní použití. Velmi vhodná pro veškeré sádrokartonové a sádrovláknité systémy k jejich tmelení a lepení. Ideální, díky zesílení vlákny, pro místní nebo celoplošné tmelení a špachtlování všech minerálních podkladů jako betonu, omítky, kamene, porobetonu, zdiva apod. Není vhodná na sklo, plasty, dřevo, železné a disperzní podklady.
OdstínCarra bílá
PojivoZušlechtěná sádrová báze umělými pojivy
VlastnostiZesílena vlákny
Pro místní i celoplošné tmelení a špachtlování
Dobře vyplňující
Nepropadávající se
Nekřídovatící
Velmi dobře tuhnoucí a brousitelná do ztracena
Ideální také pro dekorativní špachtlovací techniky
Optimálně přilnavá a vytvrzující na kritických podkladech
UpozorněníMax. síla na jednu vrstvu 6 mm
Doba schnutíZávislá na síle nanesené vrstvy, teplotě a vlhkosti vzduchu.
Teplota při zpracováníMin. + 5 °C vzduch a podklad
Doba zpracovatelnostiCca. 45 min. po rozdělání s vodou (při 20°C)
Spotřeba1 kg prášku na cca. 1 m2 plochy při síle 1 mm
SkladováníV suchu
Čištění nářadíOkamžitě po použití vodou
Příprava podkladuZERO Faserhaftspachtel nanášet pouze na čisté, nosné plochy zbavené mastnot, olejů a vosků. Silně savé, sprašující a křídovité podklady penetrovat pomocí např. ZERO Select Grundierkonzentrat S nebo jinými vhodnými penetracemi ZERO.
ZpracováníBalení 25 kg dostatečně rozmíchat v 15 ltr čisté vody. Dokonale promíchat, tak, aby vznikla hustá špachtlovací masa. K vyplnění spár a děr se využívá stejně husté konzistence jako při celoplošném špachtlování. Po čase zrání cca. 2 – 3 min. je špachtlovací hmota připravena k nanášení špachtlí nebo lžící.
Malé nerovnosti mohou být před plným vytvrzením uhlazeny pomocí vlhkého hladítka s houbou. Při místních opravách, nebo i při celoplošném tmelení, je vhodné, pro vyrovnání savosti podkladu, celoplošně hotové plochy napenetrovat pomocí např. ZERO Select Grundierkonzentrat S nebo jinými vhodnými penetracemi ZERO.
PoznámkaNemíchat s žádnými jinými materiály. Předchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...