ClimaCalc Farbe

Obchodní značkaZERO ClimaCalc Farbe
MateriálOmyvatelná disperzní interiérová barva, matná.
PoužitíPro interiérové nátěry na stěny a stropy na všechny ostatní nosné podklady a zejména na minerální omítky kategorie I až CS IV. Dále také na beton, sádrové omítky, vápenné omítku a sádrokarton. Obzvláště propustná pro vodní páru. Vzhledem k vysoké zásaditosti preventivní proti tvorbě plísní.
OdstínBílý a tónování ve výrobním závodu.
PojivoBílý vápenný hydrát (se speciálními přísadami rafinovaného bílého vápna pro vyšší konečnou pevnost), oxid titaničitý, mramorová mouka, polymerová disperze, voda, aj. přísady.
Specifická hmotnostCca. 1,5 +/- 0,2 g/cm³
VlastnostiSnadno zpracovatelná; nekřídovatí, absorbuje pachy; bez obsahu konzervačních prostředků; dobře kryjící; odolná vůči plísním; vysoce propustná pro vodní páru (sd: ≤ 0,005 m); reguluje vlhkost. Agresivně působící na sklo, dlaždice apod. Emisně testovaný stavební produkt podle AgBB-Scheme 2018. Bezpečné použití v potravinářských prostorech.
Značení podle EN 13 300Odolnost proti otěru za mokra: třída 3
Kontrastní poměr/ krycí schopnost: třída 2 při vydatnosti 120 ml/m² = cca. 9 m²/l.
Stupeň lesku: Mat
Max. velikost zrna: Jemné < 100 µ
Doba schnutíPo cca. 4 hodinách přetiratelná (podle teploty a vlhkosti vzduchu). Plně vytvrzena po cca. 2 – 12 týdnech.
ŘeděníVodou. Připraveno k nanášení. Ředit pouze v nutných případech max. 5% (0,5 dcl vody / 1l barvy).
Technika nanášeníNátěrem, válečkováním.
Teplota při zpracováníMin. + 8 °C vzduch a podklad
SkladováníV chladu, chránit před mrazem. Načatá balení dobře uzavřít.
Čištění nářadíOkamžitě po použití vodou a mýdlem
Příprava podkladuPodklad musí být suchý, čistý a nosný. V závislosti na vnitřním klimatu by nové omítky měly 2 až 4 týdny zrát.
Skladba nátěruSlabě savé a minerální podklady:
Natřít s ZERO Haftgrund WP a konečnou vrstvu natřít s ZERO ClimaCalc Farbe neředěnou.
Silně savé a minerální podklady:
Základní nátěr s ředěným ZERO Acryl Tiefgrund LF, mezinátěr s ZERO ClimaCalc Farbe ředěnou 5% vody a konečný nátěr s ZERO ClimaCalc Farbe neředěnou.
Nový sádrokarton a podobné:
Základní nátěr s ZERO ClimaCalc Farbe ředěnou, mezinátěr s ZERO ClimaCalc Farbe ředěnou 5% vody, konečný nátěr ZERO ClimaCalc Farbe neředěnou.

Udržujte dobu schnutí jednotlivých nátěrů po dobu nejméně 12 hodin.
EU – mezní hodnoty pro obsah VOCKategorie: aWb-30 g/l (2010) tento produkt obsahuje max. 1 g/l VOC.
PoznámkaPro komplikované plochy s možným výskytem pruhů by měly být použity vhodné produkty jako ZERO Q4 MattFinish nebo podobné. Jinak se mohou zviditelnit stopy po válci což je pro minerální nátěrové hmoty charakteristické.
Tónováním jsou možné odchylky v technických vlastnostech. Taktéž lze také očekávat viditelnou tvorbu nepravidelných fleků. Nejedná se o vadu produktu, ale o jeho typickou vlastnost.
Při tmelení podkladu, např. akrylový tmelem, může docházet k prasklinám v nátěru kvůli většímu pnutí. Může také vést ke změně zabarvení povlaku. V jednotlivých případech je třeba provést vlastní testy.
Při použití sytých odstínů s komplikovanou kryvostí jako je např. červený, žlutý, oranžový apod., doporučujeme již plně krycí základní nátěr v totožném odstínu. Těchto případech je možné i navýšení počtu vrchních nátěrů nad běžně udané hodnoty.
Předchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy, na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě.
Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...