ZEROTHERM Klebeschaum

Obchodní značkaZEROTHERM Klebeschaum
MateriálJednosložková lepící pěna
PoužitíJednosložková polyuretanová lepící hmota pro trvalé a bezpečné lepení fasádních polystyrenových desek (třída dle DIN 4102-B2 dle DIN 4102-1), dále pro lepení soklových a perimetrových desek ZEROTHERM do cca. 1m hloubky (Předpokladem je, že podkladová plocha je navržena v souladu s pravidly VDPM „Provádění podkladních ploch v tepelně izolačních kontaktních systémech a omítkových systémech“) a pro plnění spár desek (třída dle DIN 4102-B2 dle DIN 4102-1) v systému ZEROTHERM ETIC. Bez obsahu rozpouštědel, freonů a bez HCFC.
OdstínOranžový
PojivoPolyuretan
VlastnostiStálopevná, vytvrzující vzdušnou vlhkostí, nepatrně roztažná. Součinitel tepelné vodivosti (DIN 52612) cca. 0,035 W/(m•K). Možnost již po 2 hod. dále pokračovat v další práci. Velmi dobrá přilnavost na všechny běžné stavební podklady jako je např. beton, zdivo a kámen (kromě PE, PP, PTFE a silikonu). Spadá do třídy hořlavosti B1. Možnost vrácení nepoškozených prázdných balení zpět dodavateli.
Doba schnutíPo cca. 2 hod. možno dále zpracovávat, plně vytvrzená po cca. 12 hod. (podle teploty a vlhkosti vzduchu).
Teplota při zpracování+5 °C do +35°C (teplota podkladu)
+15 °C do +25°C (teplota balení)
Pokud je třeba, je možné vyrovnat teplotu balení na vhodnou teplotu pro nanášení pomocí pomalého ohřívání tekoucí vodou.
SpotřebaCca. 90 ml/m2.
Skladování12 měsíců od data výroby v chladu, suchu a uzavřených obalech. Balení musí být uloženo na stojato aby se zabránilo zalepení ventilu. Načatá balení dobře uzavřete a rychle zpracujte.
Čištění nářadíS ZERO Pistolenreiniger před vytvrzením.
ZpracováníPřed započetím prací okolní plochy velmi dobře zakrýt před zašpiněním. Pokud pracujete během silnějšího větru, zabezpečte, že se části pěny neodlepí a nepřilepí na okolní plochy. Pro provedení fasádního zateplení pomocí ZEROTHERM Klebeschaum bez ukotvení hmoždinkami je třeba nejprve provést zkoušku nosnosti podkladu! Zkouška se provádí nalepením zkušební desky na podklad (postačí vhodný fasádní polystyren 10 x 10 cm v požadované síle na zateplení). Po řádném nalepení a vytvrzení musí být odtažný odpor min. 0,08 N/mm2 a více. V praxi tzn. pokus při pokusu o odtržení nezůstane lepidlo v celé ploše na podkladu, je třeba podklad upravit (pokud lze) aby byl nosný. Pokud vrstva v celé ploše zůstane na podkladu (není třeba v celé síle), pak je podklad vhodný. Maximální síla vrstvy lepidla nesmí být větší než 1 cm! Balení našroubujte na pistoli a s pistolí směrem dolů, cca. 30 x protřepte tak, že se obsah dobře promíchá. To zabezpečí nejlepší kvalitu lepidla a největší vydatnost. Při delších pauzách třepání opakujte, abyste zajistily stejnou kvalitu a vydatnost. Nastavte pistoli tak, že pěnová „housenka“ má průměr cca. 30 mm . Pistoli během aplikace držte co nejvíce směrem dolů. Lepidlo nanášejte kolem okrajů desky (tak by se lepidlo po přitlačení neukázalo ve spáře a do středu naneste velké M, čímž zabezpečíte, že plocha, která obsahuje lepidlo je cca. 40%. Tryska od pistole se nesmí dotýkat desky. Ideální odstup od desky je 1 – 2 cm. Krátký moment počkejte po 2 – max. 8 minutách (20 °C a 65 % rel. vlhkosti vzduchu). U větší teploty rychleji u menší pomaleji. Desku lehounce přitlačte ke zdi. Desky se lepte zdola nahoru a bez spáry. I na rozích musí být desky nalepeny ve vazbě. Případně je možné korigovat nalepené desky pomocí dlouhé vodováhy ještě 10 až 15 min. po nalepení. Všechny eventuální spáry vyplňte pěnou ZEROTHERM Klebeschaum a přebytky odstraňte oříznutím nožem.
PoznámkaPředchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...