Toptex Glasfasergewebe

Dokumentace

Fotogalerie

zvětšit obrázek: Toptex Glasfasergewebe
Obchodní značkaZERO Toptex Glasfasergewebe
MateriálTkanina vyrobená ze sklovláknité příze, velmi pevná při řezu – netřepící se. V kompletní systému je otěruvzdorná, rozměrově stabilní, překlenující trhliny, s vysokým stupněm čistitelnosti a odolnosti poškozením nárazem.
PoužitíVe veřejných i soukromých prostorách zatížených velkým provozem (chodby, schodiště, pokoje atd.) ať v novostavbách či při rekonstrukcích. Tkanina s označením „Vlies“ je zvlášť určena na celoplošné překlenutí lehkých vlásečnicových prasklin bez vzoru.
VlastnostiV kompletním systému odolná nárazu a tlaku, otěruvzdorná, rozměrově stabilní, překlenující trhliny, s vysokým stupněm čistitelnosti a odolnosti poškozením nárazem, snadno zpracovatelná a nebobtnavá.
StříháníJednotlivé pruhy tapety stříhat s přidáním 5 – 10 cm k požadované délce (pro srovnání spodní - podlaha a horní roviny - strop). V průběhu stříhání tapety kontrolujte, zda je tkané vlákno tapet bez poškození. Po nalepení tapety nemůže být tedy uznána žádná reklamace k tomuto uvedenému poškození. Tyto vady ve skelné tkanině jsou označeny na hraně tapety a jsou nahrazeny prodloužením návinu. Pro dodržení struktury nikdy nelepte pruhy opačnými směry.
LepeníProvádí se neředěným gelovým lepidlem ZERO Toptex Gewebekleber nebo ZERO Select Gewebekleber. Lepidlo se nanese v šířce 1 – 2 pruhů pomocí válečku, nebo štětky. Spotřeba lepidla cca. 400 – 500 g/m2. Jednotlivé pruhy tapety se lepí tzv. „na sraz“. Po přitisknutí uhladit pomocí plastové stěrky na sklovláknité tapety. Přesahy ihned oříznout tapetářským nožem. Pokud se pruhy při lepení překrývají, je nejvhodnější vlnitý řez tapetářským nožem. U rohů, které přečnívají, je třeba dbát, aby se lepené pruhy překrývaly pro následné provedení bezproblémového řezu. Na sklovláknité tapety s označením „Aqua“ nanést vodu na zadní stranu tapety pomocí válečku, štětce, válečku z jehněčiny, nebo vhodného tapetovacího stroje. Po té sklovláknitou tapetu „Aqua“ přeložit na polovic navlhčenými stranami k sobě. Ponechat 2 až max. 10 minut (podle vzoru a klimatu) přilnuté k sobě. Tímto se optimálně aktivuje speciální lepidlo. Po cca. 20 minutách je již tapeta se stěnou pevně spojena a nelze provádět korekturu usazení. Dále postupovat jako u ostatních sklovláknitých tapet ZERO Toptex Glasfasergewebe nebo ZERO Select Glasfasergewebe.
SkladováníSkladovat v suchu.
Provedení nátěruKe snížení savosti skelné tkaniny je možné nejdříve sklovláknitou tapetu přetřít materiálem ZERO Toptex Füller. Sklovláknité tapety s označením „Pigmentiert“ jsou již opatřeny jedním povrchovým nátěrem z výroby, čímž je ušetřen jeden celý pracovní krok povrchové úpravy. Po cca. 12 hod. schnutí může být sklovláknitá tapeta přetřena pomocí ZERO disperzních barev, nebo dalšími vhodnými materiály ZERO dle doporučení technika. Dbejte technických listů ZERO.
Příprava podkladuMusí být čistý, suchý a nosný. Odstranit všechny bobtnající podklady jako jsou staré tapety a nátěry. Praskliny a nerovnosti odborně vyrovnat pomocí tmelů a vyrovnávacích hmot ZERO. Silně savé podklady penetrovat pomocí ZERO Select Grundierkonzentrat S , nebo ostatními vhodnými penetracemi ZERO.
PoznámkaPředchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy, na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...