ZEROflamm Holzdämm SE

Dokumentace

Fotogalerie

zvětšit obrázek: ZEROflamm Holzdämm SE
Obchodní značkaZEROflamm Holzdämm SE
MateriálVodou ředitelný bobtnavý nátěr na dřevěné stavební hmoty s třídou reakce na oheň B-s1, d0 podle EN 13501-1. Třída B s1.d0 odpovídá označení národního stavebního úřadu - "těžko zápalný", v návaznosti na odpovídající nanesené množstvím v suchém prostředí interiéru dle obecného stavebního inspekčního schválení.
PoužitíČásti z masivního dřeva, dřevěné masivní desky a stavební překližka dle DIN EN 13986: Minimální požární třídy odolnosti D-s2, d0, hustota > 450 kg/m3, síla > 12 mm.
Lisované dřevotřískové desky bez dýhy a lisované dřevotřískové desky s dýhou lepených teplem tvrditelným lepidlem dle DIN EN 13986: Minimální požární třídy odolnosti D-s2, d0, hustota > 690 kg/m3, síla > 12 mm.
Není určen pro konstrukční části podléhající mechanickému namáhání, nebo pro místnosti se stálou rel. vlhkostí vzduchu přes 70%. Chraňte před vlhkostí. Dbejte všeobecných konstrukčních nařízení daných atestem!
OdstínČirý a bílý
Stupeň leskuMat
PojivoDisperzní pryskyřice
Specifická hmotnostČirý cca. 1,32 +/- 0,05 g/cm3
Bílý cca. 1,38 +/- 0,05 g/cm3
VlastnostiMateriál chrání bobtnající pěnovou vrstvou, kterou tepelně izoluje podklad, před ohněm a sálavým žárem.
Doba schnutíCca. 6 hodin, dále zpracovatelný min. po 2 dnech podle podkladu a teploty.
ŘeděníVodou
Technika nanášeníŠtětcem, válečkem
Teplota při zpracováníMin. +10 °C vzduch i podklad a při rel. vlhkosti vzduchu pod 70%.
SpotřebaČirý: 300 g/m2
Bílý: 420 g/m2
SkladováníV chladu a v suchu. Chránit před mrazem. Načaté balení velmi dobře uzavřít. Doba trvanlivosti cca. 6 měsíců.
Čištění nářadíOkamžitě po použití s vodou a mýdlem
Příprava podkladuPodklad musí být čistý, suchý a nosný. Špína, mastnota, pryskyřice nebo staré nenosné nátěry musí být odstraněny. V případě potřeby základovat pomocí ZEROflamm Holzgrund.
Skladba nátěruPředevším věnujte pozornost: VOB, část C, DIN 18363
EU – mezní hodnoty pro obsah VOCKategorie: iWb-140 g/l (2010) tento produkt obsahuje ≤ 140 g/l VOC.
PoznámkaPředchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Pokud je materiál odborně zpracován jeho účinnost je mnoholetá. Tvorba vlásečnicových trhlin nesnižuje protipožární účinek.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...