ProZink Plus

Obchodní značkaZERO ProZink Plus
MateriálPigmentovaný silněvrstvý lak s obsahem rozpouštědla, pro vnější a vnitřní nátěry.
PoužitíJako „jednohrncový“ krycí ochranný nátěr na zinek, pozinkované plochy, železo, tvrdé plasty, měď a hliník. Hliník ve venkovním prostředí třeba nejdříve opatřit nátěrem ZERO PUR Haftgrund.
OdstínBílá a tónování míchacím systémem ZERO MIX v prodejních centrech ZERO.
Stupeň leskuPololesk
PojivoKombinace polymerových a kondenzačních pryskyřic
Specifická hmotnostCca. 1,2 +/- 0,2 podle odstínu
VlastnostiZákladní a vrchní nátěr v jednom balení. S velmi dobrou přilnavostí a rozlivem. Možnost nátěru materiálu ve větších tloušťkách zajišťuje dobré krytí hran.Velmi dobrá ochranná schopnost proti korozi.
Doba schnutíPo cca. 5 hod. zaschlý proti prachu, dále zpracovatelný po cca. 24 hod. (podle teploty a vlhkosti vzduchu). Nízké teploty a vysoká vlhkost vzduchu ovlivňuje schnutí a tvorbu filmu. Dávejte pozor na rosný bod a teplotu objektu.
ŘeděníZERO PUR Verdünnung max. do 3%
Technika nanášeníNátěrem, válečkováním, nástřikem
Teplota při zpracováníMin. + 5 °C vzduch a podklad
SpotřebaCca. 120 – 150 ml/m2 (na jednu vrstvu při síle suché vrstvy 50 - 60 μ), cca 250 ml/m2 na vrstvu při airles nástřiku včetně 20% prostřiku (síla suché vrstvy 80 μ) . Pro přesnější určení spotřeby u nátěrů větších ploch doporučujeme zkušební nátěr.
SkladováníV chladu a suchu. Načatá balení velmi dobře uzavřete.
Čištění nářadíOkamžitě po použití s nitro ředidlem
Příprava podkladuŠpína, zbytky mastnoty a nesoudržné staré nátěry odstranit. Zinkové soli a oxidaci způsobenou povětrnostními vlivy (jako např. bazické uhličitany zinku), odstranit pomocí amoniakového roztoku a umělohmotné tkaniny. Pečlivě opláchnout čistou vodou.
ZpracováníZákladní nátěr, mezinátěr a vrchní nátěr provést pomocí ZERO ProZink Plus.
Tabulka nástřiku
 Velikost tryskyÚhel stříkáníTlak/barŘeděníKřížových nástřiků
palcemm
Airles + Aircoat:0,019 - 0,0250,48 - 0,6450-80°Cca. 180Max. 3%1
* měřeno výtokovým pohárkem dle DIN 53211 s 4 mm trubici při teplotě 20 °C. Naměřené výsledky slouží pouze jako vodítko. Směrodatné je nařízení dle DIN-s.
PoznámkaPracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...