Aqua Dünnschichtlasur

Dokumentace

Fotogalerie

zvětšit obrázek: Aqua Dünnschichtlasur
Obchodní značkaZERO Aqua Dünnschichtlasur
MateriálRychleschnoucí vodou ředitelná lazura na dřevo netvořící film
PoužitíPro vnější a vnitřní nátěry rozměrově stálých a nestálých dřevěných stavebních částí (např. obložení, sruby, roubenky, dřevostavby, ploty apod.).
Odstín5 standardních odstínů a čirý.
Stupeň leskuHedvábný mat až hedvábný lesk
PojivoSpeciální kombinace akrylové pryskyřice
PigmentyKoloidní, velmi jemné pigmenty hydrátu oxidu železa
Specifická hmotnostCca. 1,0 +/- 0,1
VlastnostiNetvořící film; velmi odolná povětrnostním vlivům; vysoce odolná UV záření díky koloidním pigmentům; snadno zpracovatelná; vysoce paropropustná; nenasákavá; rychleschnoucí.
TónováníV jakémkoliv poměru mísitelné odstíny mezi sebou
Doba schnutíPo cca. 20 -30 min. zaschlá proti prachu; po cca. 2 – 3 hod. dále zpracovatelná.
ŘeděníNeředit. Připravena k nanášení.
Technika nanášeníŠtětcem, válečkem, vhodným stříkacím zařízením.
Teplota při zpracováníMin. +5 °C vzduch i podklad
SpotřebaCca. 60 - 80 ml/m2 na jednu vrstvu podle stavu a savosti podkladu. Pro přesné určení spotřeby je vhodné, především u velkých ploch, provést zkušební nátěr.
SkladováníV chladu, avšak chránit před mrazem. Načaté balení velmi dobře uzavřít.
Čištění nářadíOkamžitě po použití s vodou a mýdlem
Příprava podkladuPodklad musí být suchý, čistý a nosný. Nenosné staré nátěry bezezbytku odstranit. Poškozené dřevo vyměnit. Staré nosné nátěry odstranit louhováním a přebrousit do matu. Výrony látek ze dřeva (např. pryskyřice) očistit pomocí nitro ředidla. Po té izolujte.
Skladba nátěruVenku – jehličnaté dřevo opatřit nátěrem s ZERO Aqua Holzschutzgrund a pak 2x natřít s ZERO Aqua Dünnschichtlasur ve vybraném barevném odstínu.
Uvnitř – natřít 1 – 2x s ZERO Aqua Dünnschichtlasur.
Renovační nátěr – Staré nosné lazurovací nátěry očistit a přebrousit. Nenosné staré nátěry bezezbytku odstranit. Zvětralé a hrubé dřevo venku impregnovat pomocí ZERO Aqua Holzschutzgrund. V podobném odstínu jako původním jednou natřete s ZERO Aqua Dünnschichtlasur a po té opatřete ještě 2x nátěry ZERO Aqua Dünnschichtlasur ve světlejším odstínu. Tak lze získat nejbližší odstín původnímu.
EU – mezní hodnoty pro obsah VOCKategorie: eWb-130 g/l (2010) tento produkt obsahuje ≤ 130 g/l VOC.
PoznámkaPředchozí údaje jsou pouze všeobecnými doporučeními. Pracovní podmínky, jakost podkladu a ostatní vlivy, na které nemá výrobce a dodavatel vliv, vylučují veškeré nároky z uvedených údajů. Pro odstranění pochybností doporučujeme vlastní zkoušku na místě. Při složitějším postupu nanášení, či náročnějších podmínkách, se vždy poraďte s technikem ZERO.
Kontakt

Prodejní a míchací centra ZERO v rubrice Kontakty
Korespondenční adresa:
ZERO BARVY s.r.o., Na Farkáně IV 48, 150 00, Praha 5
www.zerobarvy.cz, , tel.: +420 720 943 737 / +420 733 527 919

[ nahoru ]

 

 


Interiérové barvy a zdraví

Podle evropských směrnic musí být všechny nátěrové hmoty označeny dle normy VOC (obsah těkavých organických látek). Tato norma udává maximální povolenou...

Poradenský servis

Technický a poradenský servis přímo u Vás. Přijedeme a doporučíme vhodný materiál a techniku zpracování. ZERO poradenství tel. +420 720 943 737

Tónování barev

Tónujeme dle mnoha dostupných vzorníků nátěrových hmot z celého světa. Odstíny dle přání, Vám díky spectrometru naměříme a okamžitě namícháme. více...